Jak na posilování břišních svalů
Toužíte po krásném a plochém břichu, ale nevíte, jak toho dosáhnout? Za správně vytvarovanými břišními svaly stojí dobrá motivace, vyvážená strava a především pravidelný trénink. Jakými cviky lze břicho efektivně tvarovat a posilovat? Inspiraci najdete v našem článku.
Břicho jako pekáč buchet
Kdo chce mít ploché a pořádně zpevněné břicho, za které se nebude stydět, musí spálit veškerý tuk a břišní svaly tvarovat pomocí několika správně izolovaných cviků. Nejpopulárnějším, a současně velmi účinným cvikem jsou klasické zkracovačky. Jak je provádět, aby se neminuly účinkem? Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a s chodidly naplocho na podlaze. Dlaně položte na zátylek, zezadu se mají lehce dotýkat uší. Ve chvíli, kdy začínáte s výdechem, pomalu zvedejte hlavu, s hrudníkem směrem ke kolenům. Pokračujte, dokud se vaše lopatky neodlepí od podlahy. Po krátké výdrži se vraťte zpět do lehu a přitom se nadechujte.
Obtížnější varianty zkracovaček
Pokud chcete při procvičování břišních svalů více zapojit i spodní část, pokrčte kolena, ale chodidla držte několik centimetrů nad zemí. Jde-li o vaše ruce, můžete místo dlaní za zátylkem na konci tréninkové série zkřížit ruce na hrudník. Vydržíte tak posilovat břicho o něco déle. Pamatujte však, že čím více jste trénovaní, tím bude zkracovačka méně účinná. Jak to vyřešit? Stačí si přidat zátěž, jako třeba medicinbal nebo závaží, které držíte v rukách. Účinné zkracovačky jsou vhodné pro muže i ženy.
Jak často procvičovat břišní svaly?
Posilovat břicho je vhodné každý druhý den, maximálně po dobu 20 minut. Cvičit déle není potřeba, důležitější je, aby byly všechny cviky prováděny správně. Během tréninků můžete do svého jídelníčku zařadit i doplňky stravy (suplementy) z řady aminokyselin a vysokoprocentních proteinových koktejlů. Dodají vašemu tělu potřebnou energii a také vitamíny.